PONIEDZIAŁEK 12.04.2021r.
Żabki...
Rys1. Popatrzcie na obrazki i pomyślcie co sie działo najpierw co potem i co na końu. Spróbujcie opowiedzieć to na głos. Obrazki dostępne na fb
Rys2. Wszystko pomieszało się w prawidłowej kolejności. Czy damy radę to uporządkować? Narysuj w górnych kratkach za pomocą kropek prawidłowa kolejność.
Zachecam was do spaceru z kartą obserwacji, którą znajdziecie w poście biedronek. Zaznaczcie co zdołaliście spotkać na drodze do np. sklepu, parku itp
Podczas drogi spotkacie pewnie krawężniki, gałązki i chodnik w wielką płytkę na których doskonale można ćwiczyć swoją skoczność oraz równowagę - co i jak można zobaczyć na filmiku w poście o ruchu dziecka. Zapraszam
Podzielcie się wrażeniami
Drogie Motylki
W tym tygodniu Kochani tematyka "Wiosna w ogrodzie"Zachęcam Was dzisiaj najpierw do obejrzenia dokładnie ilustracji przedstawiającej wiosenne prace w ogrodzie i do rozmowy na ten temat. Odpowiedzcie proszę na kilka pytań.
Co robi pan/ dziewczynka/ chłopczyk na ilustracji?
Jakie narzędzia ogrodnicze widzisz na obrazku?
Jakie prace należy wykonać wiosną w ogródku?
Czy wykonywaliście kiedyś prace w ogrodzie, pomagaliście przy takich pracach?
Czy macie przy domu ogród? U babci/dziadka?
Następnie posłuchajcie zagadki, o kim mowa?
Spotkasz go w ogrodzie,
gdzie pracuje co dzień
dba o krzaki i kwiatki,
sadzi rośliny z użyciem łopatki (ogrodnik)
Spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania:
- Pani, która pracuje w ogrodzie to? (ogrodniczka)
- Spodnie do pracy w ogrodzie nazywają się? (ogrodniczki)
Co ogrodnik robi w ogrodzie? Zastanówcie się i opiszcie, jakie czynności wykonuje w ogrodzie? Pomogą Wam w tym ilustracje na fb.
Zadanie dla Was i dla wszystkich chętnych Przedszkolaków- karta pracy- sudoku na fb. Wytnijcie proszę cztery obrazki, które znajdują się na dole strony, starajcie się dokładnie wyciąć wzdłuż przerywanych linii. Następnie przyklejcie we właściwych miejscach w tabeli, tak aby w pionie i poziomie nie było takich samych obrazków. Jeżeli nie macie możliwości wydrukowania zadania, również możecie się bawić i na ekranie, wskazać, gdzie dany obrazek będzie pasował. Powodzenia!:)
Witajcie Biedronki W tym tygodniu witam Was tematyką "Wiosna w ogródku". Słyszałam, że poniedziałek ma być jedynym pogodnym dniem w tym tygodniu. Dlatego nie będę Was zatrzymywać w domach Dzisiaj zadanie plenerowe Kochani Jeśli macie możliwość wybierzcie się na spacer do swojego ogródka lub pooglądajcie co dzieje się na pobliskich ogródkach działkowych. Zapamiętajcie jak najwięcej szczegółów, zwróćcie uwagę na kwiaty, drzewa, może uda Wam się zauważyć jakiegoś ogrodnika w czasie pracy. Na wspólny spacer zabierzcie ze sobą dobry humor, karty zadań do wykonania dostępną na fb.
1) KARTA OBSERWACJI na której umieściłam zdjęcia rzeczy, roślin do zaobserwowania w czasie spaceru. Jeśli zauważysz zaznacz krzyżykiem. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania sprawdzajcie na ekranie telefonu czego jeszcze trzeba poszukać.
2) KARTA ZADAŃ, na której zapisałam kilka wesołych zadań jak np. wsłuchiwanie się w odgłosy ptaków, liczenie kroków... Nie trzeba jej drukować.
Gotowi? Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała nam planów I jeszcze jedno nie martwcie się, jeśli czegoś nie znajdziecie. Miłego spaceru Kochani. Czekam na Wasze zdjęcia.
Po powrocie zobaczcie krótki filmik o "Wiośnie w ogrodzie" , spróbujcie zapamiętać nazwy roślin https://www.youtube.com/watch?v=1hMBunlTUSM
Dzień dobry PSZCZÓŁKI. Zapraszam was do działania pt " mały projektant ". Będziecie się dzisiaj wcielać w projektanta ogrodu. Waszym zadaniem jest zaprojektowanie ogrodu wg własnego pomysłu, a następnie stworzenie do niego legendy, czyli spisu rzeczy które się w nim znalazły. Możecie posłużyć się kredkami, farbami, pastelami itp w zależności od tego co macie w domu.
Poszukajcie w książce zadania, ono może posłużyć wam jako podpowiedź. Wykonajcie je. Pamiętajcie o prawidłowym kierunku pisania cyfr. Powodzenia. I oczywiście czekam na Wasze projekty Dobrego dnia⚘⚘⚘⚘
WSZYSTKIE DZIECI
PIOSENKA
W tym tygodniu przypominamy i uczymy się śpiewać piosenkę "W naszym ogródeczku"
https://www.youtube.com/watch?v=08_S0RA3mac
JĘZYK ANGIELSKI
Drodzy Przedszkolacy
W tym tygodniu powtarzamy i utrwalamy słownictwo w tematyce "Pets"- zwierzęta domowe. Dzisiaj w ramach utrwalenia piosenka "I have a pet". Posłuchajcie i przypomnijcie słówka- nazwy zwierząt domowych(dog-pies, cat-kot, mouse-mysz, bird-ptak, fish-ryba)
https://www.youtube.com/watch?v=pWepfJ-8XU0
Tłumaczenie słów piosenki na język polski:
Czy masz zwierzę domowe?
Tak, mam psa.
Mam zwierzę.
On jest psem.
A on mówi: „Hau, hau, hau, hau, hau. Hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau!
Mam kota.
Mam zwierzę.
Ona jest kotem.
A ona mówi: „Miau, miau, miau, miau, miau. Miau miau”.
Mam mysz.
Mam zwierzę.
Ona jest myszą.
A ona mówi: „Pii, pii, pii, pii, pii. Pii, pii”.
Hau hau.
Miau miau.
Pii, pii.
Mam ptaka.
Mam zwierzę.
On jest ptakiem.
A on mówi: „Ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir. Ćwir ćwir”.
Mam rybę.
Mam zwierzę.
Ona jest rybą.
A ona mówi: „Bul, bul, bul, bul, bul. Bul bul”.
Mam lwa.
Lew?!
Mam zwierzę.
On jest lwem.
A on mówi: „Ryk, ryk, ryk, ryk, ryk. Ryk ryk”.
Ćwir, ćwir.
Bul, bul.
RYK!
ARTYKUŁ DLA RODZICÓW:
"Dlaczego kontakt dziecka z naturą jest taki ważny?" Zachęcamy do przeczytania kilku słów na ten temat: https://megamamy.pl/dzieci-i-natura/
Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice kto z Was uwielbia w ten sposób spędzać czas?
- chodzenie po leżących pniach
- rysowanie patykiem na ziemi
- zbieranie kamieni
- chodzenie po krawężnikach
- obserwowanie owadów w trawie
- skakanie z przeszkody na przeszkodę
- wspinanie się na płoty
- wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody
- chodzenie po murkach
- dotykanie mchu
- oglądanie pająka na pajęczynie
- zbieganie z górki
- turlanie się z górki
- kopanie w ziemi
- zabawa błotem
- skoki przez kałuże
Własnym przykładem polecamy filmik na fb.
WTOREK 13.04.2021r.
Żabki
Tydzień ma 7 dni jaki jest dziś dzień?
Na jednej ilustracji jest kalendarz wiosennej pogody.
Wskaż jaka dziś jest nasza wiosenna pogoda. Czy pamiętasz jaka pogoda była wczoraj?
Pooglądaj jakie przedmioty - narzędzia potrzebne są w ogrodzie i powiedz do czego one służą. Jeśli masz ogródek z pewnością już je widziałeś, jeśli nie poproś rodzica aby pomógł zapamiętać tobie nazwę przedmiotu.
Zachęcam was drogie Żabki do założenia ogródka balkonowego albo na oknie
Na ilustracjach widzimy co można posiać w domku. Na zdjęciu pokazałam wam również moje domowe poziomki są i gotowe etykiety z nazwą roślinki, które można wbić w ziemię i zapamiętamy co posadziliśmy.
Dla was zadanie
Jsli mozesz wydrukować zadanie z wazonami, domaluj prosze farbami za pomocą paluszka (zielony i czerwony kolor) tyle kwiatow ile jest kropek na wazonie.
Jeśli nie ma drukarki poproszę rodziców o namalowanie wazoników na kartce a dzieci wykonają zadanie jak wyżej.
Drogie Motylki
Chcemy się dzisiaj zastanowić Kochani i dowiedzieć się, przypomnieć -"Jak z nasiona powstaje roślina?"Obejrzycie proszę obrazki poniżej, ułóżcie je we właściwej kolejności. Powiedzcie, który obrazek będzie pierwszy, który drugi, trzeci...Opiszcie, co widzicie na poszczególnych obrazkach. Jak ułożycie, to zastanówcie się, co jest potrzebne roślinie, żeby rosła. Wykonajcie zadanie na karcie pracy, wytnijcie małe obrazki i przyklejcie w pustych okienkach te obrazki, które przedstawiają, to co jest potrzebne roślinie do wzrostu. Jeżeli nie macie możliwości wydrukowania, wskażcie, które to będą obrazki:)
Zachęcam Was dzisiaj Motylki i chętni Przedszkolacy do zabawy w ogrodnika/ogrodniczkę.
Załóżcie z pomocą Rodziców mini ogródek na parapecie w kuchni. Pamiętacie Motylki, jak wspólnie zakładaliśmy w sali nasz ogródek, sadziliśmy cebulę, rzeżuchę, pszenicę, a także kwiaty w skrzynkach, niestety nie mogliśmy obserwować wzrostu roślin, zmian jakie zachodzą, dlatego, spróbujcie teraz założyć taki ogródek w domu i obserwujcieMam dwie propozycje dla Was, którą wybieracie?A może obydwie?;) Albo macie jeszcze inny pomysł, co można posadzić i chcecie się tym pochwalić, pokazać nam?:)
1. Fasolka (potrzebne będą: słoik, kawałek gazy, gumka, fasola jaś- 2, 3 sztuki).
Do słoika wlewamy wodę, tak żeby został centymetr do powierzchni naczynia, przykrywamy słoik gazą, którą mocujemy gumką, tworzymy dołek, na to kładziemy fasolkę. I czekamy aż zacznie się coś dziać.
Podchodź do fasolki, co dwa dni i sprawdź czy ziarenko już napęczniało, czy pękło, czy już wychodzi z niego kiełek. Zrób zdjęcie, pokaż go nam:)
2. Szczypiorek (potrzebne będą: cebula, szklanka/słoik).
Kładziemy cebulkę w małej ilości wody w naczyniu. Czekamy i obserwujemy naszą cebulkę. Po dwóch/ trzech dniach, możemy podziwiać efekty naszej pracy. Możecie cebulkę włożyć również do doniczki z ziemią i sprawdzić, czy też pojawi się szczypiorek;)Jak już macie swój wyhodowany szczypiorek przygotujcie z pomocą mamy/taty kanapkę z pomidorem i ze szczypiorkiem, PYCHA!:)
Pochwalcie się swoimi mini ogródkami:)
Drogie Biedronki Zadanie dla Was na wtorek. Wysłuchajcie bajki "O żółtym tulipanie" M. Różyckiej https://youtu.be/FMLwRjaGuWE Nie róbcie proszę zadania proponowanego w filmiku, wysłuchajcie proszę tylko samej bajki.
Odpowiedzcie na pytania:
O jakiej cebulce jest mowa w tym opowiadaniu?
Gdzie mieszkała ta cebulka?
Kiedy została wsadzona do ziemi?
Co zrobiła ta cebulka, kiedy przyszła zima?
Jak długo spała? Kto go obudził?
Co się wydarzyło potem?
Co należy do części podziemnej, a co nadziemnej? Narysuj tulipana z cebulką i korzeniami postaraj się żeby rysunek zajął cała kartkę. Można tez wydrukować kartę pracy z budową tulipana. Pokoloruj tulipana, wytnij napisy po linii. Następnie Rodzic zadaje pytania: Jaka głoskę słyszysz na początku słowa "kwiat" dziecko odpowiada i odnajduje napis itd z kolejnymi napisami. Starsze dzieci mogą już nie potrzebować podpowiedzi. Chętne dzieci mogą po prostu przepisać napis patrząc na wzór.
Dodatkowe zadanie dla wszystkich chętnych dzieci Świetne ćwiczenie dla paluszków https://youtu.be/F9SnoGwMkRw Praca plastyczna "Wiosenne kwiaty"
https://youtu.be/Wptzf4fQdp8
Drogie PSZCZÓŁKI wysłuchajcie na początek wiersza 1 raz i próbujcie zapamiętać kto brał udział w wiosennych porządkach, a następnie za 2 razem co zostało zrobione w ramach wiosennych porządków. Opowiedzcie rodzicom ile zapamiętaliście? Po zadaniu poruszajcie się trochę i wróćcie we wcześniejszych postach do piosenki " W naszym ogródeczku" Zaśpiewajcie tą piosenkę z pokazywaniem tak jak uczyliśmy się w przedszkolu. Za chwilę kolejne działanie dla was!
PSZCZÓŁKI przypomnijcie sobie jak sadziliśmy pszennicę w przedszkolu. Co się z nią działo?jak rosła?. Teraz poszukajcie w kartach pracy zadanie wskazane na zdjęciu, popatrzcie na ilustracje i ponumerujcie etapy wzrostu roślinki( oraz szlaczki fasolki na dole). Pamiętajcie o prawidłowym kierunku pisania cyfr. Powodzenia!
Ps. Dzisiaj za prawidłowo wykonane zadanie rysujecie sobie SŁONECZKO bo będzie nam go brakowało w najbliższych dniach. Pozdrawiam serdecznie
A tymczasem dla kreatywnych i twórczych przedszkolaków( a wiemy, że w naszym przedszkolu jest ich mnóstwo) polecamy małe rękodzieło na domowej roboty krośnie. Świetna zabawa, a przy okazji doskonałe ćwiczenie dla waszych paluszków. Spróbujcie naprawdę warto na fb szczegóły
Ps. Wykonanie krosna jest baaardzo proste, można podejrzeć filmiki na internecie
My już się bawimy
ŚRODA 14.04.2021r.
Język angielski dla wszystkich:
W tym tygodniu przypominam Kochani, z angielskiego tematyka "Pets"- zwierzęta domowe. Mam nadzieję, że wysłuchaliście wcześniej piosenki "I have a pet". Utrwalamy dzisiaj słówka, nazywamy zwierzęta domowe po angielsku. Posłuchajcie kolejno prezentowanych nazw zwierząt, a następnie powtórzcie ich nazwy za lektorem. Good luck!- Powodzenia:) filmik na fb
Dla młodszych Przedszkolaków, ale nie tylko
krótka bajka o króliczku. Kogo spotkał króliczek po drodze? Nazwijcie proszę po angielsku zwierzątka, które spotkał króliczek:)
https://www.youtube.com/watch?v=PMcKoBLzj1A&t=18s
Żabki
Pooglądajcie ilustracje z wiosennymi kwiatami, przypomnijcie jak się nazywają.
Na stronie przedszkola jest także podana propozycja pracy plastycznej kwiat Hiacynt. Zdj.1
Zd 2. A może zbudujesz swój kwiatek z klocków
Zd.3 wskaż na obrazku ktory motyl jest malutki wiekszy i najwiekszy;)
Po zajęciach plastycznych i matematycznych zapraszam
do zabawy muzycznej która często nam towarzyszy przy poranku.
https://youtu.be/ronZO0kOt9o
Dzień dobry Motylki
Zachęcam Was dzisiaj do obejrzenia na początek bajki pt. "Ogród w kolorach tęczy". Podobała Wam się bajka? Po wysłuchaniu bajki powiedzcie proszę O czym marzył skrzat zielonek? Co wyjątkowego zobaczył skrzat zielonek na niebie? Co zrobił skrzat, żeby jego ogród był bardziej kolorowy? Czy pomysł skrzata był dobry? Co się stało? Co zrobiły znajome skrzaty, co przynieśli przyjacielowi? Jak wyglądał ogród, gdy zobaczył go skrzat zielonek na końcu bajki?
https://www.youtube.com/watch?v=AktHfoEKxhI
Druga piosenka, której uczymy się w tym tygodniu Kochani, to piosenka "Kwiatki, bratki". Posłuchajcie, zachęcam do śpiewania wszystkie dzieci:
https://www.youtube.com/watch?v=KoAEIDEzG3Y
PRACA PLASTYCZNA - Hiacynt dla wszystkich dzieci
Obejrzycie Kochani ilustracje poniżej, spróbujcie nazwać kwiaty na niej przedstawione. Odszukajcie hiacynta, przyjrzyjcie mu się uważnie, spróbujemy dzisiaj takiego kwiatka wykonać
Co będzie nam potrzebne?
Przygotujcie proszę:
-kartkę w dowolnym kolorze (będzie tłem naszej pracy)
-kartkę w kolorze zielonym i kartkę w kolorze (różowym, fioletowym, żółtym bądź białym)
-klej
-nożyczki
Wytnijcie Kochani z zielonego papieru, długi cienki pasek, to będzie łodyga i dwa listki, przyklejcie na kartkę. Następnie z kolorowego papieru (różowego, fioletowego, żółtego bądź białego) wytnijcie owal, przyklejcie do łodygi. Następnie przygotujcie kilka pasków papieru, równej długości, nie za długie, z tego samego koloru i sklejcie końce każdego paska, tak, aby powstały pierścienie, będą to płatki naszego kwiatka. Przyklejcie Kochani przygotowane pierścienie blisko siebie, jeden obok drugiego, tak aby utworzyły piękny kwiat
Drogie Biedronki i wszystkie dzieci, które mają ochotę się pobawic z nami (zdjęcia na fb)
Potrzebny będzie:
- worek strunowy
- marker
- kolorowe pompony lub koraliki
- żel do włosów
- taśma klejąca
Na worku rysujemy markerem kwiatki najlepiej z okrągłym środkiem. U mnie 12 na potrzeby zabawy matematycznej. Do środka worka wkładamy i pompony, może być ich tyle ile kwiatków lub więcej. Zamykamy woreczek i zaklejamy zamknięcie taśmą. Możemy przykleić też cały woreczek do podłogi lub stolika, żeby się nie przesuwał.
W czasie zabawy dziecko manipuluje pomponami, przesuwając je palcami do środków kwiatków. Ćwiczymy małą motorykę, precyzję ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową, integrujemy zmysły.
Rewelacyjna zabawa. Jak można się bawić?
Młodsze dzieci mogą umieszczać pomponiki po prostu w środkach kwiatków, można zrobić wyścigi kto pierwszy włoży do swoich kwiatków dziecko czy rodzic. Można przykleić kolorowe obręcze tworzące środek kwiatka, zadaniem dziecka jest dopasować kolor pomponika do koloru obręczy.
Zabawa matematyczna, którą dla Was przygotowałam polega na:
*I wersja - dziecko wyrzuca kostką liczbę kwiatków, które zakwitły na wiosennej grządce. Dziecko wyrzuca, liczy i przesuwa tyle pomponików do kwiatków ile wskazała kostka. Pierwszy rzut pierwszy rząd kwiatów, drugi rzut drugi rząd. Może porównać gdzie jest więcej a gdzie mniej, o ile mniej. Można dodawać ile kwiatków wyrosło razem w ogródku.
* II wersja - dziecko wyrzuca dwie kostki i sumuje wynik, zaczyna układać pomoponiki od kwiatka w lewym górnym rogu.
Miłej zabawy Dajcie mi znać kto bawi się z nami, żebym wiedziała że jesteście po drugiej stronie
Biedronki zapraszam Was jeszcze do zabawy z piłką A może dzieci z innych grup chcą do nas dołączyć? Doskonalimy umiejętność rzutu i chwytu i świetnie się bawimy. Utwór "Clap clap song" znacie doskonale https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=911230748975618&external_log_id=1617094a-c845-47c8-a837-7888aaad461d&q=zabawy%20z%20pi%C5%82k%C4%85
Dzień dobry PSZCZÓŁKI na początek dla was trochę ruchu przy muzyce. Zapraszamy do zabawy także inne dzieci
https://youtu.be/cGOK6AcTLZE
Często bawimy się w rozszyfrowywanie różnych kodów strona z książki na fb. A dziś przed wami kolejne wyzwanie. Czy potraficie odczytać ukryte słowo?. Waszym zadaniem jest dopasowanie odpowiedniej litery do obrazka( MOŻNA LITERY WPISYWAĆ DRUKOWANYMI LITERAMI), a następnie odczytanie słowa,które powstało i połączenie z odpowiednim kwiatkiem. Miłej zabawy!
CZWARTEK 14.04.2021r.
Drogie Żabki
Niestety przysłowie kwietniowe
"Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata" dziś się nam sprawdza.
Ale nie smućmy się spróbujmy narysować najbardziej kolorowego kwiatka jakiego można spotkać.
W linku krótka podpowiedź jak można go narysować..
Zabierzcie kretki i do dzieła ..a może powstanie cała łąka ..z dużym słonkiem i zieloną trawą...pochwalcie się swoją pracą;)
https://youtu.be/q1DFZOEADA4
Dzień dobry Motylki(zadania dla Was na czwartek).
Zachęcam Was dzisiaj Motylki i chętni Przedszkolacy do działań matematycznych, zapraszam do zabawy "Kwiaty w ogródku". Potrzebne będą klocki/nakrętki, albo klamerki (płatki naszego kwiatka- 12 sztuk) oraz sznurek, patyczek, albo widelec (coś co, macie w domu i może posłużyć jako łodyga- 3 sztuki).
Posłuchajcie Kochani krótkiej historyjki.
W małym wiosennym ogródku rosły trzy kwiatki. Pierwszy kwiat miał tylko trzy płatki.(stwórz proszę kwiatek, który ma trzy płatki).Drugi kwiat, miał płatków cztery (stwórz proszę kwiat, który ma cztery płatki).
Trzeci kwiat, był największy, bo miał płatków, aż pięć (proszę, stwórz kwiat, który ma pięć płatków).
Jak stworzycie Wasze kwiaty, to odpowiedzcie Kochani na pytania:
-Który kwiat miał najwięcej płatków, pierwszy, drugi czy trzeci? Pokaż go.
-Który kwiat miał najmniej płatków? Pokaż go.
Policzcie proszę jeszcze raz płatki Waszych kwiatków i dopasujcie odpowiednią kostkę, z właściwą ilością oczek (tak aby ilość płatków waszego kwiatka zgadzała się z ilością kropek na kostce), a następnie zadanie dla chętnych: spróbujcie wybrać właściwą cyfrę. Jeżeli macie możliwość, możecie wydrukować i wyciąć kostki i cyfry, albo kropki pokazać na kostce do gry, a cyfry- możecie poprosić rodziców o pomoc w ich napisaniu na kartce i później trzeba, je tylko wyciąć i dopasować. Powodzenia, pokażcie nam Wasze kwiatki
Zachęcam Was dzisiaj również do aktywności ruchowych, gimnastyki przy muzyce
https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU
Zachęcam Was dzisiaj również Motylki i chętni Przedszkolacy do wykonania doświadczenia „Rozkwitające kwiaty”
Potrzebne będą:
kolorowy papier, bądź biały
ołówek,
kredki,
nożyczki,
miska z wodą,
Na kartce kolorowego bądź białego papieru narysujcie trzy kwiatki, podobne do tych, co na zdjęciu poniżej. Wycinamy je dokładnie. Płatki zaginamy do środka. Kwiaty wkładamy jednocześnie do miski z wodą i obserwujemy, co się wydarzy. Po chwili płatki zaczynają się otwierać, aż wreszcie całkowicie się prostują. Kwiaty rozkwitły. Jeżeli nie macie kolorowego papieru, można w środku białego kwiatka, go narysować kredkami. Pojawi się nam obrazek, gdy kwiatek rozkwitnie. Miłej zabawy
Witajcie Biedronki. Zadanie na czwartek o narzędziach ogrodniczych Na początek fragment filmiku edukacyjnego, który podsumowuje zdobytą już wiedzę o wiośnie i zwiastunach wiosny. Zobaczcie proszę fragment 3:58 - 6:58. Dotyczy on zmian w pogodzie i przyrodzie w kwietniu oraz pracy w ogródku https://youtu.be/n48RQ4OpHZA . Następnie przyjrzyjcie się narzędziom ogrodnika na zdjeciach i spróbujcie odczytać napisy.
Wykreślanka, którą przesyłam polega na wyszukaniu ukrytych nazw narzędzi (można zakolorowac napis lub po prostu skreślić). Pokolorujcie proszę narzędzia Drugie zadanie utrwalające "Połącz sylaby" dostępne na fb.
Biedronki zachęcam Was również do wspólnego śpiewania Piosenka wpada w ucho, zapraszamy wszystkie dzieci, posłuchajcie Maszerujcie, podskakujcie... https://youtu.be/PBbnOO1FSmI
Tekst piosenki:
1. Idzie za kwietniem rowem zielonym
pierwsza stokrotka w śniegu kwietniowym.
Na skrawku ciepła, na zimna brzeżku,
kwiat przebiśniegu usiadł w dołeczku.
Refren
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.
2. Śniegiem sypnęło, czy kwiaty wschodzą
na pożegnanie ostatnim mrozom?
Uderza wiosna o skrzydła ptaków,
śpiew się poturlał z góry po dachu.
Refren
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.
Kochane PSZCZÓŁKI dzisiaj na przekór pogodzie zabieram was na łąkę. Zabierzcie kocyk połóżcie się wygodnie i na początek posłuchajcie zagadek.
https://youtu.be/eIe_iAcpQJg
Czy nie zapomnieliście jaką mamy porę roku? Bo dzisiejsza pogoda wcale nam nie podpowiada. Dlatego dla was specjalnie zadanie. Pory roku. Przeczytajcie uważnie polecenie, a na koniec ZIELONĄ kredką otoczcie obrazek, który wskazuje obecną porę roku. Powodzenia. Za wykonanie zadania rysujemy słoneczko. Trzymacie się ciepło!
PIĄTEK 16.04.2021r.
Dzień dobry Motylki(zadania dla Was na piątek)
Zachęcam Was dzisiaj w ramach podsumowania do wysłuchania wiersza "Wiosenne kwiaty". W trakcie słuchania, wskażcie kolejno wymieniane w wierszu kwiaty.Odpowiedzcie na pytania po wysłuchaniu wiersza: Ile było wszystkich kwiatów? Policzcie i sprawdźcie, czy się zgadza. Gdzie zakwitają kwiaty? O czym mówiły kwiaty? Który kwiatek do wazonu ma być włożony?
Następnie Kochani podzielcie nazwy kwiatów z wiersza na sylaby: przebiśnieg (prze-bi-śnieg), stokrotka (sto-kro-tka), kaczeniec (ka-cze-niec), krokus (kro-kus),tulipan (tu-li-pan), sasanka (sa-san-ka), bratek (bra-tek),żonkil (żon-kil).
Zachęcam Was dzisiaj również do narysowania kredkami/ pastelami, bądź do namalowania farbami wiosennego ogrodu. Czego nie może w tym ogrodzie zabraknąć? Pięknych, kolorowych, wiosennych kwiatów! Czekam na Wasze prace
Dla chętnych, w wolnym czasie, obrazki do pokolorowania
Dla Was dzisiaj jezcze krótki film "Zwiastuny wiosny- rozpoznajemy wiosenne kwiaty". Spróbujcie nazwać wszystkie kwiaty, które zobaczycie na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=rANDOonihZg
Drogie Biedronki
Od poniedziałku czekamy na Was w przedszkolu Tymczasem na ostatnie dni rozłąki przesyłam Wam zadania Tym razem przygotowałam dla Was rytmy. Robiliśmy już te ćwiczenia nie raz Ale przypomnę Wam zasady, najpierw poćwicz na przygotowanych zdjęciach. Powtarzaj głośno kolor dotykając palcem kwiatka. Możesz to zrobić na ekranie a możesz ułożyć własny rytm z wyciętych kwiatków czy klocków itp "Żółty, pomarańcz, żółty, pomarańcz, żółty..." Rodzic pyta co będzie dalej? Z dwoma kolorami ułożonymi naprzemian świetnie poradzą sobie maluszki a dla Biedronek to tylko rozgrzewka Biedronki "Żółty, żółty, pomarańcz, żółty, żółty, pomarańcz, co będzie dalej?" Powtarzać rytm można wielokrotnie a dziecko "wychwyci" powtarzające się sekwencje. Najtrudniejszy etap - powtarzające się trzy kolory np . "Różowy, pomarańcz, żółty, różowy, pomarańcz, żółty, co będzie dalej"? Rytmy możecie układać w linii lub w kole. W komentarzu na fb karta pracy dla Was.
KWIATOWE RYTMY DLA CHĘTNYCH DZIECI https://view.genial.ly/.../learning-experience-challenges...
Dzień dobry PSZCZÓŁKI. Na początek zapraszam was do gimnastyki https://youtu.be/O3FDSNofFXI
I ostatnie zadanie online - mam nadzieję. Cieszę się już na spotkanie z wami. A tymczasem zapraszam was do poszukania wskazanej karty pracy zdjęcie na fb i rozwiązania zadania. Popatrzcie na działania i pokolorujcie figury zgodnie z wzorem. Powodzenia.