• Tekstowa podstrona

• Deklaracja dostępności Biuletyn informacji Publicznej Przedszkola nr 5 w Chorzowie

PRZEDSZKOLE Nr 5 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn informacji Publicznej Przedszkola nr 5 w Chorzowie.

• Data publikacji strony internetowej: 2009-04-02

• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-23

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• -brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne,

• - brak możliwości zmiany rozmiaru tekstu,

• -brak możliwości współpracy z programami i narzędziami wspomagającymi osoby niepełnosprawne,

• - administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań , aby dane umieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

Wyłączenia

• - strona internetowa została zaprojektowana i udostępniona przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-12-08

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2020-12-08

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: dyrektor Przedszkola Nr 5 w Chorzowie.

• E-mail: przedszkole5gosia@gmail.com

• Telefon: (32) 2411-604

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: dyrektor Przedszkola Nr 5 w Chorzowie

• Adres: 41-500 Chorzów
          ul. Poniatowskiego 27

• E-mail: przedszkole5gosia@gmail.com

• Telefon: (32) 2411-604

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Do  budynku  prowadzi  wejście  główne  od  ulicy  Poniatowskiego  27.

Aby  wejśc  do  budynku  trzeba  wejść  na  dwa  stopnie  schodów  a  następnie  otworzyć  ręcznie  drzwi  i  pokonać  kolejne  trzy  schody   i  kolejne  drzwi  otwierane  ręcznie.

Przy  wejściu  do  budynku  obok  drzwi  znajduje  się  dzwonek.

Budynek w  części  edukacyjnej   jest  dwupoziomowy .Aby  dostać  się  na  I  piętro  należy  pokonać   schody .

Część  gospodarcza   usytuowana  jest  w  części  piwnicznej .

W  budynku  nie  ma  windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji  głosowych.

Przed  budynkiem  przedszkola  są  dwa  wydzielone  miejsca  parkingowe .

Do  przedszkola  nie  ma  zakazu  wstępu  z  psem  asystującym.

Nie  mamy  możliwości  skorzystania  z  tłumacza  języka  migowego na miejscu lub online.